تفاوت شیلنگ آب و گاز چیست؟

شیلنگ گاز

تفاوت شیلنگ آب و گاز چیست؟

شیلنگ یک لوله توخالی انعطاف پذیر میباشد که برای جابجایی مایعات از یک جای به جای دیگر طراحی گردیده است. شکل یک شلنگ معمولاً دارای مقطع دایره ای استوانه ای میباشد. از‌آنجا‌که شیلنگ ها کاربردهای متنوع خانگی و صنعتی دارند، برای دستیابی به مقاومت در قبال فشار بهتر، می توان شیلنگ ها را با الیاف یا این که یک سیم فولادی تقویت کرد. عواملی که در طراحی شیلنگ تاثیرگذار میباشد عبارتند از اندازه، درجه فشار، وزن، طول، و سازگاری شیمیایی، جنس مواد به کار رفته در شیلنگ ها، بیشتر از نایلون، پلی اورتان، پلی اتیلن، پی وی سی و لاستیک های مصنوعی یا طبیعی، مطابق محیط و درجه فشار موردنیاز استفاده میگردد.

در ادامه با ما همراه باشید تا به تفاوت شیلنگ آب و گاز بپردازیم.

بست فلزی تایوان چه ویژگی هایی دارد؟

کاربردهای شیلنگ

از شیلنگ ها می توان برای جابجایی آب یا بقیه مایعات و جابجایی هوا یا گازهای دیگر به کار گرفت. به صورت معمول از گیره ها، شاخه ها و نازل ها برای کنترل جریان مایعات استفاده میگردد. مثلا کاربردهای شیلنگ می توان به موارد زیر اشاره نمود:

از شلنگ آب باغبانی برای آبیاری گیاهان و درختان در باغ یا این که جابجایی آب به آب پاش به همین منظور استفاده میشود.
از یک شیلنگ محکم برای آبیاری محصولات کشاورزی در آبیاری قطره ای استفاده می گردد.
آتش نشانان برای جابجایی آب به محل آتش سوزی از شلنگ آتش نشانی استفاده می نمایند.
از شیلنگ های هوا در غواصی زیر آب برای حمل هوا از مخازن هوا استفاده می گردد.
استفاده های صنعتی برای کار با ماشین آلات پنوماتیک و ابزارهای مانند درایورهای پیچ پنوماتیک، آسیاب، منگنه و …
در شیمی و پزشکی، از شلنگ سیلیکونی برای جابجایی مواد شیمیایی مایع یا این که گازها استفاده میشود.
در صنعت روغن از شیلنگ فشار قوی برای انتقال مایعات تحت فشار زیاد استفاده میشود.
از شیلنگ ها در سیستم های ترمز هوا استفاده می‌گردد.

معرفی بست دوقلوی کیپر

انواع شیلنگ

شیلنگ گاز

شیلنگ‌های ضدسایش

شیلنگ هوا

شیلنگ ضداسید

شیلنگ‌های حصیری

شیلنگ موادغذایی

شیلنگ ‌های تحت فشار

شیلنگ حرارتی

شیلنگ فایبرگلاس

شیلنگ بتن یا شلنگ ویبراتور

شلنگ واترجت

شیلنگ آب

شیلنگ باد

شیلنگ بخار

شیلنگ‌های پنوماتیک

شیلنگ هیدرولیک

 

شیلنگ گاز
شیلنگ گاز

شیلنگ گاز و ویژگی های آن

یکی‌ دیگر از شیلنگ‌های پرکاربرد در منازل مسکونی، اداره‌ها و کارخانجات شیلنگ‌های گاز می‌باشد که از آن برای انتقال گاز به لوازم گازسوز به کارگیری میشود. برای اینکه شیلنگ‌های گاز در برابر حرارت و تغییرات دمایی، دچار نقص‌ نشود از پلاستیکی فشرده و نسوز آن را می‌سازند. از آنجایی که این شیلنگ برای گاز و بخاری مورد به کارگیری قرار می‌گیرد، سطح بالای ایمنی آن از اهمیت زیادی برخوردار‌است.

شیلنگ گاز مرغوب باید بتواند در برابر تمام تغییرات بیرونی مقاومت بالایی داشته باشد تا امکان بروز اتفاق را کاهش دهد. در صورت بی کیفیت بودن شیلنگ گاز، احتمال بوجود آمدن آسیب های جدی وجود دارد و حتی به مرور زمان درسطح آن ساییدگی‌هایی مشاهده خواهید کرد.

شیلنگ باد چیست؟

شیلنگ آب و ویژگی های آن

شیلنگ آب یک لوله خالی و انعطاف پذیر است که به کمک آن آب از جایی به جای دیگر منتقل میشود. این شیلنگ‌ها معمولا از محصول پلی اتیلن، پلی اورتان، لاستیک و پی‌وی‌سی در قطر و اندازه‌های مختلفی ساخته میشوند. در ساختار بسیاری از شیلنگ‌های آب، از منجید به کار گیری می‌کنند که باعث افزایش استحکام شیلنگ شده و طول عمر آن را به نسبت شیلنگ‌های ساده افزایش می‌دهد. شیلنگ‌های آب پی‌وی‌سی در برابر عوامل بیرونی مقاومت بسیار بالایی از خود نشان داده و به راحتی تحت تاثیر ضربه یا خوردگی قرار نمی‌گیرند.

انواع شیلنگ گاز

اکسیژن: دارای توان مقاومت در ازای فشار بالا میباشد و به سادگی نصب می‌گردد و ارزش قابل قبولی دارد. برای هر قطر لوله مناسب میباشد و الکتریسیته ندارد.

پارچه لاستیک: این شلنگ نرم می باشد و به نسبت دارای عمر مفید کوتاه تری است و همچنین دارای سطح بالایی از عایق الکتریکی میباشد.

لاستیک تقویت گردیده: دارای کیفیت و دوام بالا می باشد. دارای انعطاف پذیری بالا و مقاومت در برابر فشارمی باشد و در عوض بارهای مکانیکی، نفوذ تهاجمی محیط زیست و مواد شیمیایی دارای مقاومت میباشد و در صورت تماس با سطح های داغ، دچار آسیب نمی‌شود.

شیلنگ واترجت

واترجت، دستگاهی میباشد که از آب پر فشار به منظور رفع آلودگی ها بهره می‌برد. این دستگاه، ابتدا آبی را که از منبع ورودی می گیرد، به درون پمپ خود می فرستد. پمپ فشار قوی، فشار آب را زیاد میکند تا قدرت از میان برندگی آلودگی ها فراهم شود.

از لحاظ کاربرد، واترجت ها در دو نوع خانگی و صنعتی در دسترس اند. نمونه های خانگی با زمان نه چندان بالا برای اموری چون شستشوی تراس و ورودی منزل، امکانات باغبانی و حتی تمیز نمودن خودرو کاربردی اند. نوع صنعتی واتر جت ها با توان بالاتر و فشار کاری بیشتر در محیط های صنعتی و غیر صنعتی و به منظور رفع آلودگی های عمیق و سطحی از زمین مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه لوازم واترجت را خواهیم گفت با ما همراه باشید.

لوازم واترجت صنعتی: پمپ فشار قوی، نازل، لنس، تفنگی، موتور، شیلنگ هیدرولیک، محافظ پاشش آب، لنگ مکش آب.

لوازم واتر جت خانگی: نازل سندبلاست و نازل های پاشش ماده های شوینده.

معرفی شیلنگ بنزین

تفاوت شیلنگ آب و گاز

شیلنگ های آب و گاز با هم تفاوت های متعددی دارند که در زیر به تعدادی نمونه آن اشاره می کنیم:

یک کدام از تفاوت شیلنگ آب و گاز اندازه، قطر، ضخامت میباشد.
یکی دیگر از تفاوت شیلنگ آب و گاز جنس آنان میباشد که با یکدیگر متفاوت است. جنس شیلنگ آب از پلاستیک، پلی اورتن، پی وی سی، پلی اتیلن میباشد. البته جنس شیلنگ گاز از پلاستیک نسوز فشرده شده است.
یکی دیگر از تفاوت شیلنگ آب و گاز کیفیت شیلنگ ها میباشد.
قیمت شیلنگ آب از شیلنگ گاز ارزان تر میباشد.
از شیلنگ آب برای جابجایی آب و از شیلنگ گاز برای جابجایی گاز و مواد شیمیایی استفاده می‌شود.
برای اطلاع از قیمت شلنگ ها مانند قیمت شیلنگ هیدرولیک یا شیلنگ آب و گاز و یا لیست قیمت شیلنگ فشار قوی یا آب و گاز به این سایت مراجعه کنید.

aaligoli
درباره ما
ارسال دیدگاه