شیلنگ بنزین خودرو چیست؟

شیلنگ بنزین

شیلنگ بنزین خودرو چیست؟

شیلنگ سوخت که با نام شیلنگ بنزین خودرو نیز شناخته می‌شود، یک شیلنگ کامپوزیتی لاستیکی است که در داخل موتورهای احتراقی برای انتقال سوخت از مخزن ذخیره سوخت به موتور استفاده می‌شود. شیلنگ سوخت با استفاده از گیره‌های فلزی به باک و موتور محکم می‌شود. از همین نوع مواد برای تعداد زیادی شیلنگ برای اتومبیل‌ها، کامیون‌ها، قایق‌ها و سایر وسایل نقلیه موتوری استفاده می‌گردد.

معرفی شیلنگ باد

در بازار شما امکان خرید شیلنگ بنزین پراید، شیلنگ بنزین پژو، مدل‌های مختلف خودروهای ایران‌خودرو و سایپا را خواهید داشت. تفاوت آن‌ها در قطر، ابعاد و اندازه و همین‌طور میزان مقاومت در مقابل انواع مواد خورنده است. علاوه بر توضیحات مندرج، می‌توانید از فروشندگان به‌صورت عمده نیز شیلنگ تهیه کنید. مزیت خرید عمده شیلنگ بنزین ماشین این است که قیمت تمام شده برای تعمیرکاران کم‌تر خواهد بود. آن‌ها به‌صورت مداوم از این شیلنگ‌ها استفاده می‌کنند و نیاز به این شیلنگ دارند. بحث خرید شیلنگ‌های بنزین استاندارد و باکیفیت خودرو همیشه مطرح است و باید بادقت عمل فوق‌العاده‌ای انجام گردد. در غیر این صورت این خطر وجود دارد که خودرو دچار آتش‌سوزی شده و مشکلات بزرگ‌تری به بار بنشیند.

خرید شیلنگ بنزین خودرو اصل

در بازار شیلنگ‌های خودرو باقیمت‌های متفاوتی در بازار موجود هستند که برخی از آن‌ها ارزان، برخی دارای ساختار چندلایه و برخی نیز کیفیت ساخت فوق‌العاده بالایی دارند و تحت استانداردهای جهانی تولید شده‌اند.

هرگونه آسیب به شلنگ سوخت منجر به نشت سوخت، بوی بنزین در خودرو و واکنش بسیار کند موتور می‌شود. اگر مشکوک به مشکل شلنگ سوخت هستید، وسیله نقلیه خود را نزد مکانیک مجاز ببرید تا مشکل را تشخیص دهد. دلایل زیادی برای عملکرد ضعیف موتور وجود دارد و مهم است که قبل از اقدام به تعمیر خودرو، اطلاعات صحیح را به دست آورید.

اگر نیاز به تعویض شیلنگ سوخت دارید، رعایت تمام اقدامات احتیاطی لازم هنگام برخورد با بنزین بسیار مهم است. اطمینان حاصل کنید که فضا به‌خوبی تهویه می‌شود، یک کپسول آتش‌نشانی در دسترس داشته باشید و قبل از شروع باتری را جدا کنید. هرگز فراموش نکنید که بنزین برای احتراق طراحی شده است و می‌تواند صدمات زیادی ایجاد کند. دقت کنید که بازار پر است از انواع شیلنگ‌هایی که کیفیت ساخت لازم را ندارند و نمی‌توان به آن‌ها اعتماد کرد. در این شرایط حتماً به سراغ محصولاتی بروید که تمامی استانداردهای لازم را پاس کرده و از هر لحاظ گزینه مناسبی هستند. اگر قصد سفارش و خرید شیلنگ بنزین ماشین استاندارد و درجه یک را دارید، ما در ادامه دراین‌خصوص توضیحات لازم را در اختیار شما خواهیم گذاشت که در این مورد با ضریب اطمینان بالاتر، گزینه مدنظر خود را سفارش دهید.

بهترین مارک شیلنگ بنزین خودرو با کیفیت بالا

بهترین مارک شیلنگ بنزین ماشین صرفاً بر اساس کیفیت ساخت و همین‌طور استانداردهای مندرج روی بسته‌بندی و علاوه‌برآن، مشخصات فیزیکی و شیمایی تعیین می‌گردد. شرکت‌های ایرانی باید مجوزها را از سازمان استاندارد و وزارت صمت دریافت کنند. در غیر این صورت این ریسک وجود دارد که محصول آن‌ها کیفیت لازم را نداشته، مقاومت خوبی در مقابل خوردگی نداشته و همین‌طور خیلی زودتر آسیب ببیند. اول‌ازهمه باید بدانید که مارک‌ها حتی ممکن است در بازار جعل شوند. پس بهتر است که فروشنده معتبر را در درجه اول شناسایی کنید تا دراین‌خصوص کاملاً مطمئن شوید.

شلنگ سوخت جدید را از تامین‌کننده معتبر خود خریداری کنید و قبل از شروع دستورالعمل‌های ویژه، دفترچه راهنمای تعمیر و نگهداری خود را مطالعه کنید. گیره‌های فلزی که شیلنگ سوخت را در یک انتها محکم می‌کند، شل کنید. یک سطل نزدیک داشته باشید و سپس طرف دیگر را باز کنید. هر گاز اضافی را که در شیلنگ بنزین در سطل وجود دارد، بگیرید. شلنگ قدیمی را در سطل قرار دهید تا بعداً دفع شود. شیلنگ جدید را با استفاده از گیره‌های ارائه شده وصل کنید. اتصال را از نظر ظاهری و فیزیکی بررسی کنید تا از محکم بودن آن اطمینان حاصل کنید. بنزین اضافی و شلنگ سوخت را با رعایت قوانین دفع بنزین در منطقه خود دور بریزید.

البته درصورتی‌که در این مورد تخصص لازم را ندارید و یا فکر می‌کنید که ممکن است مرحله‌ای را اشتباه انجام دهید، بهتر است که تعویض شیلنگ بنزین خودرو را به یک مرکز و یک مکانیک معتبر بسپارید.

خرید شیلنگ بنزین پراید

شیلنگ بنزین پراید مناسب برای خودروهای 131، 111 و 132 و همین‌طور پراید صبا خواهد بود. تمامی این خودروها تقریباً مشخصات فنی و امکانات موتور و پیشرانه یکسانی دارند. قیمت شیلنگ بنزین پراید بر اساس سه مسئله کیفیت ساخت، ابعاد و ضخامت و همین‌طور برند تولیدکننده مشخص می‌گردد. فروشندگان واسط به طبع قیمت با حاشیه سود بالاتری را ارائه می‌دهند. اما در مقابل شما می‌توانید شیلنگ بنزین پراید را به‌صورت عمده تهیه کنید. قیمت شیلنگ بنزین پراید عمده به‌مراتب کم‌تر است.

خط سوخت شلنگی است که برای رساندن سوخت از یک نقطه خودرو به نقطه دیگر یا از مخزن ذخیره‌سازی به‌وسیله نقلیه استفاده می‌شود. معمولاً از لاستیک تقویت شده برای جلوگیری از شکافتن و پیچ‌خوردگی ساخته می‌شود. آژانس حفاظت از محیط‌زیست ایالات متحده مطابق استانداردهای جهانی این محصول را تولید می‌کند.

معمولاً شیلنگ خط سوخت از چند ماده ساخته می‌شود که در زیر به آنها اشاره می‌شود:

شلنگ خط سوخت فولادی
شلنگ خط سوخت لاستیکی
شیلنگ خط سوخت مسی
شیلنگ خط سوخت پلاستیکی

بخشی از سوخت ماشین‌ها بخار و در نهایت با میعان به چرخه بازمی‌گردد. بخار و خطوط برگشت معمولاً روی ریل قاب مقابل خط عرضه قرار دارند، اما ممکن است با خطوط تأمین سوخت نیز هدایت شوند. تمام بست‌ها توسط پیچ و گیره یا گیره به ریل قاب یا زیر بدنه بسته می‌شوند. معمولاً از گیره‌ها برای بستن شیلنگ‌ها به خطوط سوخت فولادی استفاده می‌شود.

شیلنگ بنزین
شیلنگ بنزین

خرید شیلنگ بنزین سمند

اگر قصد خرید شیلنگ بنزین ماشین سمند به‌صورت عمده و یا جزئی را دارید، بهتر است به سراغ مراکز اصلی و همین‌طور تولیدی‌ها بروید. بخصوص اگر تعمیرکار ماشین هستید قطعاً می‌دانید که این تفاوت قیمت‌ها تا چه حد است. موضوع استفاده از شیلنگ‌های بنزین استاندارد در ماشین‌ها، بیش از چیزی که فکر می‌کنید مهم است. به‌هرحال بخش مهمی از سوخت‌رسانی بر اساس این کنترلرها انجام می‌گردد. درصورتی‌که کیفیت ساخت لازم را نداشته باشند، به طبع می‌تواند علاوه بر هدررفت سوخت و مشکل در کارکرد ماشین، موجب بروز خطرات جدی و بسیار حادثه‌ساز نیز شوند.

تمام قسمت‌های سیستم سوخت‌رسانی توسط خطوط سوخت و بخار و شیلنگ‌ها به هم متصل می‌شوند. اینها امکان رساندن سوخت به کاربراتور، بازگرداندن سوخت اضافی به مخزن و حمل بخار سوخت را فراهم می‌کند.

خطوط سوخت باید مسیریابی شوند تاحدامکان خنک بمانند. اگر هر قسمتی از خط سوخت قابل‌دسترسی به گرمای بیش از حد باشد، بنزینی که از آن عبور می‌کند در مقایسه با پمپ سوخت سریع‌تر تبخیر می‌شود و می‌تواند مکش ایجاد کند. فشار کمتر یا خلاء جزئی در پمپ‌بنزین نیز باعث تبخیر سوخت می‌شود. این حالت یک قفل بخار ایجاد می‌کند که به دلیل آن پمپ‌بنزین فقط بخار را به کاربراتور می‌رساند. همچنین بخار از دریچه کاسه خارج می‌شود بدون اینکه موتور بنزینی دریافت کند.

خط برگشت بخار معمولاً از پمپ‌بنزین یا فیلتر بنزین به مخزن سوخت می‌رود. این خط برگشت بخار به یک خروجی مخصوص در پمپ‌بنزین متصل است. هر بخاری که در پمپ‌بنزین ایجاد می‌شود از طریق این خط به باک سوخت بازمی‌گردد. خط برگشت بخار همچنین اجازه می‌دهد تا سوخت اضافی پمپ شده توسط پمپ سوخت به باک بازگردد. این سوخت اضافی به دلیل گردش مداوم به خنک نگه‌داشتن پمپ‌بنزین کمک می‌کند.

معرفی بست دوقلوی کیپر

خرید شیلنگ بنزین پژو

خودروی پژو در مدل‌های 405، 206 و آردی و ROA از جمله محبوب‌ترین ماشین‌هایی است که توسط کمپانی ایران‌خودرو در بازار ایران تولید شده و این ماشین‌ها مشخصه‌های متفاوتی با دیگر نمونه‌های موجود در بازار دارند. برای خرید شیلنگ بنزین پژو یکی از مهم‌ترین مسائل، توجه به مشخصه‌های خودرو، سال ساخت و نوع موتور است. علاوه‌برآن، ماشین‌های این‌چنینی در مقابل نشتی‌ها و… به‌شدت حساس هستند و شما باید مراقبت‌های لازم را از این خودروها انجام دهید.

کلیه شیلنگ‌ها یا لوله‌هایی که برای حاوی سوخت مایع یا بخار سوخت طراحی شده‌اند به منزله شیلنگ بنزین نیز شناخته می‌شوند. این موارد شامل تمام شیلنگ‌ها یا لوله‌ها برای گردن پرکننده، برای اتصالات بین مخازن دوگانه سوخت، و برای اتصال یک قوطی کربن به مخزن سوخت خواهد بود که قیمت آن‌ها در برخی موارد با هم متفاوت است. این شامل شیلنگ‌ها یا لوله‌هایی برای هدایت بخارات میل‌لنگ به ورودی موتور یا هر شیلنگ یا لوله دیگری که به اتمسفر باز است نمی‌شود.

بیشتر خطوط سوخت به بدنه، قاب یا موتور متصل می‌شوند و از لوله‌های فولادی بدون درز هستند. فنرهای فولادی نیز برای محافظت در برابر آسیب، لوله را در نقاط خاصی زخم کرده‌اند. هر زمان که خط سوخت تعویض می‌شود، فقط باید از لوله فولادی استفاده شود.

در قسمت‌هایی از خودرو از لوله‌های فولادی و مسی استفاده شده و در برخی موارد نیز این لوله به ساختار پلاستیکی نزدیک می‌شود. در برخی خودروها، خطوط سوخت مقاوم و سخت همراه با قاب از باک تا نقطه‌ای نزدیک به پمپ‌بنزین محکم می‌شود. سپس شکاف بین قاب و پمپ توسط یک شلنگ انعطاف‌پذیر کوتاه که لرزش موتور را جذب می‌کند، پر می‌شود. در سایر وسایل نقلیه، یک خط صلب مستقیماً از مخزن به پمپ کشیده می‌شود.

لوله‌های مسی و آلومینیومی نباید جایگزین لوله‌های فولادی شوند. این مواد نمی‌توانند ارتعاشات عادی خودرو را تحمل کنند و همچنین با بنزین واکنش شیمیایی می‌دهند.

بست فلزی تایوان چه ویژگی هایی دارد؟

 

aaligoli
درباره ما
ارسال دیدگاه