شیلنگ روغن و بنزین چیست و چه کاربردی دارد؟

شیلنگ بنزین

شیلنگ روغن و بنزین چیست و چه کاربردی دارد؟

(شیلنگ روغن و بنزین چیست و چه کاربردی دارد)تعویض شیلنگ روغن‌ و بنزین از سری خدمات مکانیکی خودرو می باشد که در صورت چک کردن و مشاهده ی ایراد در عملکرد این دو قطعه ، انجام خواهد شد‌.تعویض کردن شیلنگ های روغن و بنزین، خودرو ها با رعایت اصول و مراحل و جا به جایی این قطعات صورت می گیرد. لوله ی پلاستیکی و یا فلزی درون موتور ماشین، که آن را به عنوان شیلنگ بنزین می شناسند، این وظیفه را دارد که بنزین را به سیستم سوخت رسانی خودرو برساند.

در صورت این که متوجه بوی بنزین شوید و یا مشاهده کردید که بنزین از زیر خودرو جاری می شود، نشانه ی این است که شیلنگ نشتی و یا پارگی دارد. در چنین شرایطی باید خیلی سریع نسبت به تعویض شیلنگ ، با رعایت کردن اصول معین شده اقدام گردد. در این مقاله قصد داریم مراحل تعویض شیلنگ بنزین و روغن ،نوع ساختار ونوع عملکرد آن ها را برای شما شرح دهیم.

بست فلزی تایوان چه ویژگی هایی دارد؟

شیلنگ بنزین

شیلنگ بنزین نیز همانند سایر قطعات ماشین، ممکن است در اثر فرسودگی دچار آسیب های نظیر پوسیدگی، پارگی و یا نشتی شود. به خاطر این که محل قرار گیری شیلنگ بنزین در خودرو ها، متفاوت است . بهتر است برای تعویض آن به افراد مکانیک و متخصص مراجعه کنید تا بعدا دچار مشکل نشوید.

به شیلنگی که وظیفه ی سوخت رسانی به خودرو را دارد شیلنگ بنزین گفته می شود.نوع عملکرد شیلنگ بنزین و روغن در همه ی به صورت یکسان است. شیلنگ بنزین سوخت را از باک به موتور ماشین منتقل می کند. و به عنوان یک رابط تغذیه ای برای به حرکت درامدن خودرو استفاده می شود.البته نمی توان گفت دلیل سرریز شدن بنزین از زیر ماشین، حتما خراب بودن شیلنگ بنزین است. و گاهی با انجام یک هواگیری در شیلنگ این مشکل کاملا برطرف می شود.پس بهتر از پس از مشاهده ی چنین مواردی خیلی زود به مکانیکی مراجعه شود.

معرفی بست دوقلوی کیپر

علائم خرابی شیلنگ بنزین

تشخیص دادن به موقع خرابی و یا نشتی داشتن شیلنگ بنزین و تعویض آن می تواند از رخ دارن بسیاری مشکلات مربوط به خرابی این قطعات جلوگیری کند. علائم های خرابی بنزین عبارتند :

استشمام مدام بوی بنزین
افزایش تعداد دفعات بنزین زدن
به جا ماندن رد بنزین

شیلنگ بنزین

در صورت مشاهده ی هر یک از موارد ذکر شده در بالا می توانید تشخیص دهید که شیلنگ بنزین خودرو آسیب دیده است.

آشنایی با انواع شیلنگ بنزین

شیلنگ هایی که جهت سوخت رسانی به خودرو مورد استفاده قرار می گیرند، دارای انواع و جنس های مختلفی هستند.شیلنگ های پلاستیکی، شیلنگ های فیبر کربن و شیلنگ های آلمینیومی نمونه های بسیار پرکاربرد از شیلنگ های بنزین هستند‌. از نوع لاستیکی این شیلنگ ها معمولا در ماشین های بسیار قدیمی و دیزلی استفاده می شود. تعویض این نوع شیلنگ ها نسبت به سایر انواع شیلنگ های بنزین به مراتب آسان تر است. شیلنگ های فیبر کربن، به دلیل در دسترس بودن و هم چنین دارا بودن قابلیت تحمل بسیار بالا، از پرکابردترین نوع شیلنگ های بنزین هستند.

شیلنگ های فلزی نیز به خاطر بدنه ای که دارند دارای مقاومت بسیار بالایی هستند اما هنگام مواجه با پیچ تاپ دچار محدودیت هستند.از این نوع شیلنگ ها هم در خودرو های جدید و هم در خودرو های قدیمی استفاده می شود.شیلنگ های آلمینیومی اگر در معرض حرارت قرار بگیرند باعث بخار شدن بنزین خواهند شد.

معرفی شیلنگ باد

ساختار شیلنگ روغن

عموما لایه ی درونی شیلنگ روغن از جنس چرم مصنوعی ساخته شده است. که در برابر گرما و حرارت مقاومت بسیار بالایی دارد.هرچه مقاومت این لایه بیشتر باشد‌ کیفیت عملکرد شیلنگ روغن افزایش پیدا می کند.لایه ی بیرونی این نوع شیلنگ ها نیز از ولکانیزه ساخته شده که این ماده مقاومت بالایی در مقابل هرنوع آسیبی مثل ضربه و یا خراشیدگی دارد.

شیلنگ روغن چیست؟

همانطور که در قبل گفته شد انتقال روغن و مشتقات آن بسیار دشوار است و گران روی بسیار بالایی دارد. از طرفی دیگر نیز این مواد دارای حساسیت بالایی هستند و انتقال آن باید در شرایط ویژه و کاملا امنی انجام شود. استفاده از شیلنگ روغن این امکان را به شما می دهد که، انتقال روغن را در بهترین شرایط ممکن انجام دهید.ساختار این محصول به گونه ای است که می تواند روغن و مشتقات آن را حتی خلاف جهت نیرو گرانش حمل کند. از طرف دیگر نیز این محصول دارای مقاومت بسیار بالایی بود در شرایط جوی استحکام بسیار خوبی دارند.معمولا لایه ی داخلی این شیلنگ ها از چرم مصنوعی مقاوم ساخته شده است.

و لایه ی میانی آن نیز از جنس فلز و یا بافت های دیگر است که سبب مقاومت بالای این محصول شده است. ساختار این شیلنگ ها به گونه ای مقاوم است که در برابر دمای بالا تغییر شکل نمی دهند و هم چنین در دمای بسیار پایین نیز دچار تغییر حالت نمی شوند و انعطلاف خود را از دست نمی دهند.

 

فاکتور های مهم انتخاب یک شیلنگ روغن

شیلنگ های روغن ویژگی ها مختلفی دارند که هر کدام از این ویژگی ها می تواند روی کارکرد آن تاثیر بگذارد. هرکدام از این فاکتور های می توانند به نوبه ی خود روی می توانند روی انتخاب افراد موثر باشد.این فاکتور شامل موارد زیر هستند که در ادامه آن ها را نام می بریم‌

ضریب اصطکاک
فشار عملکردی
تاریخ انقضا
دمای عملکردی
استحکام شیلنگ
چند مورد ذکر شده در بالا تنها گوشه ای فاکتور های مهم خرید یک شیلنگ روغن می باشد.

aaligoli
درباره ما
ارسال دیدگاه