شیلنگ اب

شیلنگ آب

شیلنگ اب

شیلنگ اب مصارفی همچون استفاده در باغ ها و شستشوی فضاهای مختلف ، آبیاری ، ماشین آلات صنعتی اشاره کرد . شلنگ های آب سایزهای مختلفی دارند که این سایزها عبارتند از 2/1 اینچ تا 2 اینچ است که با استفاده در حیاط و باغ و در صورت وجود پمپ کف کش و رها بودن شلنگ در فضای باز و شرایط جوی موجود به آن باید نوع مناسب آن را انتخاب کرد.

برای سادگی جمع آوری راحت تر و سریع تر شیلنگ، شیلنگ هایی که دارای سایز بالایی میباشند به خاطر وزن بالای کلاف شلنگ توصیه نمی شود. استفاده از شلنگ های مقاوم (سایز کوچک تر ولی نخدار) و سبک تر که عمر بالایی داشته باشد توصیه می شود.

درصورت وجود پمپ سر راه شیلنگ ، سایز کوچکتر ولی با وجود لایه ای نخدار بهتر و تعداد لایه ها بیشتر جهت تحمل فشار بالاتر توصیه می شود.

شیلنگ یک لوله توخالی و منعطف است که سبب انقال مایعات و گاز ها از مکانی به مکان دیگر میشود. شیلنگ کاربرد های مختلفی و در سایزهای متفاوتی تولید می‌شود.

بست فلزی تایوان چه ویژگی هایی دارد؟

مشخصات شیلنگ آب مناسب

شیلنگ اب یکی از وسایلی می‌باشد که در باغ، باغچه، زمین‌های کشاورزی، حیاط خانه و بالکن‌ها و … یافت و مورد استفاده قرار می‌گیرند . شیلنگ‌ها شاید به ظاهر ساده باشند. اما انواع مختلفی داشته که مواد و ساختار در خصوصیات و کاربردهای منحصر به فردی انها نقش دارند.

شیلنگ های آب در مکان های های گوناگونی کاربرد دارند . افراد نمی دانند کدام شیلنگ مناسب چه شرایطی است . در واقع مکان‌های گوناگون از نظر شرایط جوی و … بر روی شیلنگ تاثیر می‌گذارند که ممکن است موجب افزایش یا کاهش طول عمر شیلنگ شود .

تولید کنندگان ، شیلنگ آب را به طور معمول کدر یا شفاف تولید میکنند . شیلنگ آب کدر را معمولا در کشاورزی و کارخانه‌ها برای انتقال آب و گاز ها استفاده می‌کنند. اما شیلنگ آب شفاف چون نسبت به شیلنگ‌های دیگر دارای زیبایی و جلوه میباشند و می‌توان به دلیل شفافیت محصول مایعات درون آن را مشاهده کرد اغلب برای مصارف خانگی به کار می‌روند.

معرفی بست دوقلوی کیپر

شیلنگ های آب موجود

شیلنگ‌های آب نوع های گوناگونی دارند که به شرح زیرند:

شیلنگ آب کشاورزی

شیلنگ‌های کشاورزی به علت کمبود منابع آبی نسبت به گذشته از اهمیت بیشتری برخوردار است . با توجه به ابن نکته است که بیشتر در اراضی کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این شیلنگ‌های آب در برابر شرایط محیطی و جوی مقاوم هستند. به این معنا که در برابر نور خورشید و یا سرما مقاوم شده و پوسیده نمیشود و از بین نمی روند. طول عمر بالایی دارند. این عوامل مهم ترین فاکتور برای انتخاب شلنگ آب کشاورزی است. شیلنگ آب مخصوص آبیاری قطرهای متفاوتی داشته و از 5/2 تا 5/8 اینچ می‌باشد.

شیلنگ آبیاری قطره ای: این شلنگ مناسب کشاورزی است و می‌تواند آب را بدون محدودیت در زمین کشاورزی پخش کند.

مزایای اصلی استفاده از شلنگ آبیاری قطره ای صرفه جویی در مصرف آب می‌باشد. همچنین آب را به شکل مستقیم و مساوی به تمام قسمت‌های زمین کشاورزی رسانده و موجب افزایش بازدهی زمین خواهد شد.

شیلنگ اب باغبانی

شلنگ آب باغ یکی دیگر از انواع شیلنگ میباشد که برای انتقال آب به باغ، باغچه و فضای سبز به کار گرفته میشود . شیلنگ آب باغ را از پلاستیک نرم، لاستیک مصنوعی و اکسترود می‌سازند . این مواد را با تارهای داخلی الیاف که قطر های مختلفی دارد تقویت می‌کنند.

همچنین با توجه به ماهیت اصلی، این محصول باید بسیار مقاوم باشد . این نوع شیلنگ ها را میتوان بسیار راحت به اتصالات دیگری وصل نموده تا به راحتی هر چه تمام کار کرد.

معرفی شیلنگ بنزین

شیلنگ آب
شیلنگ آب

شیلنگ آب خانگی

شلنگ آب خانگی از محبوب ترین نوع محصولات است که حجم بالایی از درخواست های خرید در بازار را دارد . به شکلی که در هر خانه ای برای آبیاری و… از آن استفاده می‌کنند . شلنگ آب خانگی را میتوان از انواع پلاستیک ساخت .

این شلنگ‌ها متفاوت هستند . هرکدام ویژگی و کاربرد مخصوص به خود را دارند که نشان دهنده مواد اولیه استفاده شده در آن میباشد . به این معنی که شلنگ آب آبیاری باید در برابر سرما و گرما مقاوم بوده و خیلی زود از بین نرود.

 

شیلنگ‌های خرطومی آب

شلنگ‌های خرطومی ، این شیلنگ ها به انعطاف پذیری زیاد معروف و شناخته میشوند. با توجه به همین خصوصیت این شیلنگ می‌توان آب را بدون محدودیت در مسیرهای مختلف هدایت کرد.

از مزایای اصلی شیلنگ‌های خرطومی میتوان اندازه و ابعاد بیان کرد در اندازه های مختلفی تولید می‌شوند. از مهم ترین خصوصیت این نوع شلنگ آب مقاومت بالا در برابر دمای بالا است. از خصوصیات این محصول میتوان به استفاده در محیط هایی با دمای بالا اشاره کرد. شیلنگ خرطومی توانسته ماندگاری، مقاومت و طول عمر بالایی برای خود ثبت کند به همین دلیل بسیار محبوب و پرطرفدار در بین مصرف کنندگان هست.

شلنگ اب صنعتی

شیلنگ‌های آب علاوه بر کشاورزی در صنایع مختلف از جمله کارواش ها و دستگاه های صنعتی برای انتقال آب از مکانی به مکان دیگر به کار می‌روند . البته باید این نکته را گفت که شلنگ آب کشاورزی و صنعتی با یکدیگر تفاوت هایی دارند. به این معنا که کارایی هر یک متفاوت میباشد و این تفاوت متشکل شده از ساختار این دو میباشد.

شلنگ آب صنعتی استاندارد های خاص خودش را دارد . به همین علت از کیفیت بالاتری برخوردار میباشد. پلاستیک استفاده شده در این تجهیزات بسیار با کیفیت و از مواد درجه یک بوده و موجب افزایش کیفیت آن‌ می‌شود. بیشترین موارد استفاده و کاربرد این نوع برای کارخانه جات ها میباشد . از ویژگی های شیلنگ آب صنعتی می‌توان به انتقال آب با فشار بسیار زیاد، با حفظ امنیت اشاره کرد. به علت ساختار داخلی و تعداد لایه های فشرده شده که در ساخت این محصولات به کار رفته، انتقال مایعات با سرعت بیشتری صورت میگیرد.

شیلنگ باد چیست؟

شیلنگ آب ایرانی

شیلینگ های ساخت ایران دارای کیفیت بالا و قیمت مناسبی میباشد به همین علت مصرف کنندگان این محصول به دنبال محصولات ساخت داخل هستند . هر چند که این محصولات حجم بالایی از صادرات ایران به کشور های اطراف را دارا میباشد .

از جمله ویژگی هایی که این شیلنگ ها را خاص کرده میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

این شیلنگ‌ها در برابر خوردگی مقاوم هستند، همچنین شیلنگ‌های ایرانی تولید شده از پلاستیک در برابر آتش سوزی مقاوم بوده و پتانسیل بسیار بالایی دارند.

aaligoli
درباره ما
ارسال دیدگاه