شیلنگ باد

 

انواع شیلنگ باد نخ دار

شلنگ‌های باد نخ دار در انواع مختلفی وجود دارند. این شلنگ‌ها بر اساس کاربرد در دو دسته تقسیم‌بندی می‌شوند. مشخصات شیلنگ باد نخ دار برای هر کدام مخصوص خواهد بود.

 

شلنگ باد نخ دار روغن

شلنگ‌هایی که برای انتقال روغن کاربرد دارند، معمولاً به گونه‌ای تولید می‌شوند که مواد اولیه آن‌ها با انواع روغن‌ها سازگاری داشته باشد. در غیر این صورت، بین شلنگ و روغن اصطکاک ایجاد شده و انتقال به درستی و کامل انجام نمی‌شود. ‌

شلنگ باد نخ دار سم پاشی

شیلنگ‌ سم پاشی از جمله شلنگ‌هایی است که مردم آشنایی چندانی با آن ندارند. این شلنگ جهت سم پاشی مورد استفاده قرار می‌گیرد. رنگ شلنگ‌های سم‌ پاشی معمولاً زرد یا نارنجی بوده و در سایز‌های مختلفی وجود دارند. این شلنگ‌ها معمولاً از فشار کاری بالا برخوردار هستند.

شلنگ باد نخ دار هوا

شیلنگ‌های باد نخ دار هوا، از کیفیت و کارایی بسیار عالی برخوردار هستند. این شلنگ‌ها با داشتن چند لایه از نخ، مقاومت بسیار زیادی دارند و همچنین نوعی شلنگ فشارقوی محسوب می‌شوند.

سایزبندی شیلنگ باد نخ دار

شیلنگ باد نخ دار در سایزهای مختلف تولید می‌شود. هر سایز شلنگ، قطر داخلی، قطر خارجی و ضخامت مخصوص به خود را دارد و در مکان مخصوص استفاده می‌شود. حتی وزن شیلنگ باد نخ دار برای هر سایز متفاوت است‌. این شلنگ در سایز‌های 1/4 اینچ، 4 اینچ، 1/2 اینچ و 5/8 اینچ تولید می‌شود. ‌

بست فلزی تایوان چه ویژگی هایی دارد؟

رنگ بندی شیلنگ باد نخ دار

شلنگ باد نخ دار در رنگ‌های مختلف تولید می‌شود. تنوع در رنگ بندی شیلنگ، استفاده از آن را گسترش داده است. البته به این موضوع توجه داشته باشید که این شلنگ در دو دسته شفاف و کدر وجود دارد.

نوع شفاف شلنگ به گونه‌ای است که سیال درون آن دیده می‌شود. در حالی که نوع کدر، دقیقاً برعکس نوع شفاف است. نخ‌های موجود در لایه میانی شلنگ به رنگ سفید است. این شلنگ در رنگ‌های زیر وجود دارد:

آبی
قرمز
سبز
مشکی
سفید
زرد
بنفش
نارنجی

خرید شیلنگ باد نخ دار

خرید شیلنگ باد نخ دار به روش‌های مختلفی امکان‌پذیر است. در گذشته که درصد زیادی از خرید و فروش به صورت سنتی انجام می‌شد، باید حضوراً به فروشگاه رفته و خرید را انجام می‌دادید.

صرف نظر از هزینه رفت‌وبرگشت و هزینه واسطه‌ای که فروشنده دریافت می‌کرد، باید تایم زیادی را برای خرید صرف می‌کردید و این موضوع برای افراد شاغل مشکل ایجاد می‌کرد. اما امروزه که درصد خرید و فروش آنلاین افزایش یافته است، به راحتی می‌توانید در کمترین زمان ممکن خرید را انجام دهید.

با توجه به اینکه نیازی نیست هزینه رفت‌وبرگشت و هزینه واسطه‌گرها را به فروشنده بدهید. در خرید آنلاین می‌توانید سفارشتان را در بهترین فروشگاه کشور و حتی در شهر تهران ثبت کنید و در واقع محصول را از آنجا بخرید. علاوه بر اینکه باید خرید را از یک فروشگاه معتبر انجام دهید، باید به نکاتی قبل از خرید توجه کنید. در ادامه با این نکات آشنا می‌شوید.

قطر شلنگ‌ باد نخ دار

قطر شلنگ به فشار مایعات بستگی دارد. برای مکان‌های که فشار مایعات کمتر است، از شلنگ‌هایی با قطر کمتر استفاده می‌کنند. برای مکان‌هایی که فشار مایعات زیاد است، از شلنگ‌هایی با قطر زیاد استفاده می‌شود؛ بنابراین قبل از خرید مشخص کنید که فشار مایع منتقله چقدر است و قطر شلنگ مورد نیاز باید چقدر باشد.

طول شلنگ باد نخ دار

برای اینکه مشخص کنید چه اندازه شلنگ مورد نیازتان است، باید فاصله منبع را تا جایی که به شلنگ نیاز دارید، اندازه بگیرید. به همان میزان که شلنگ بلند باشد، وزن آن بیشتر شده و فضای بیشتری را اشغال می‌کند.

توصیه می‌شود یک یا دو متر اضافه‌تر از میزان مورد نیاز، خرید را انجام دهید تا با مشکل کمبود شلنگ مواجه نشوید. اگر قصد خرید عمده شیلنگ باد نخ دار را دارید، حتماً مطلع شوید که هزینه بر حسب متر محاسبه می‌شود یا وزن؟

شیلنگ باد

مواد اولیه شلنگ باد نخ دار

شیلنگ باد نخ دار از مواد اولیه و متریال‌های متفاوتی ساخته می‌شود. هر یک از این مواد اولیه قیمت مخصوص به خود را دارند. قبل از خرید باید مشخص کنید که شلنگ شما از چه جنسی باشد.

اگر به لایه بیرون شلنگ‌ها دقت کنید، اطلاعات مربوط به آن را مشاهده می‌کنید؛ لذا یکی از راه‌های دریافت اطلاعات در مورد شلنگ، مطالعه اطلاعات روی شلنگ است. اگر فاکتور‌های ذکرشده را در خرید رعایت کنید، می‌توانید بهترین شلنگ را متناسب با کاربری آن خریداری کنید.

قیمت شیلنگ باد نخ دار

مزیت شیلنگ‌ باد نخ دار این است که قیمت کمتری در ایران نسبت به سایر کشور‌ها دارد. توجه داشته باشید که قیمت شلنگ‌ها به عوامل مختلفی بستگی دارد.

از جمله این عوامل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

قیمت جهانی شیلنگ باد نخ دار
قیمت مواد اولیه شلنگ باد نخ دار
سود فروشنده
سود واسطه‌گرها
متراژ شلنگ باد نخ دار
قیمت کلاف‌ها
وزن شلنگ باد نخ دار
سایز شلنگ باد نخ دار
رنگ شلنگ باد نخ دار
فروشگاه مورد نظر برای خرید شلنگ باد نخ دار
خرید حضوری شلنگ باد نخ دار
خرید آنلاین شلنگ باد نخ دار
برند شلنگ باد نخ دار.

در صورتی که تمام این فاکتور‌ها را بررسی کردید و متوجه شدید که با کیفیت شلنگ باد نخ دار تناسب دارد، می‌توانید هزینه را پرداخت و محصول را دریافت کنید.

نکات مهم در زمان خرید شلنگ باد مناسب

کیفیت شیلنگ باد نخ دار به مقاومت آن در برابر اشعه ماورا بنفش و خمیدگی بستگی دارد. این عوامل با توجه به مواد مورد استفاده در ساخت شیلنگ، کاربرد محصول و تعداد لایه‌های به کار رفته در ساخت آن (تا 6 لایه) تعیین می‌شود. در این بخش به بررسی شلنگ‌های باد نخ دار با 3 تا 6 لایه می‌پردازیم.

شیلنگ‌های 3 لایه: این شیلنگ‌ها ارزان‌تر و سبک‌تر هستند و به احتمال زیاد خم شده و پیچ می‌خورند. این شیلنگ‌ها معمولاً با قطر 15 یا 19 میلی متر و با یک سال گارانتی ارائه می‌شوند.
شیلنگ‌های 4 تا 6 لایه: قوی‌تر، انعطاف‌پذیرتر و همچنین سنگین‌تر از انواع 3 لایه هستند. این شیلنگ‌ها با ضمانت بسیار طولانی‌تری و تا 10 سال عرضه می‌شوند. یک لایه سیمی استحکام این شیلنگ‌ها را افزایش می‌دهد. تعداد لایه‌های مشخص شده بر مقاومت شیلنگ در برابر پیچ خوردگی و خمیدگی تأثیر می‌گذارد.
زمانی که قصد دارید تا برای خرید شلنگ باد نخ دار اقدام کنید، باید فشار عملیاتی و ظرفیت محصول را برای تحمل محدوده دما بسنجید.

معرفی شیلنگ بنزین

نکاتی برای نگهداری شیلنگ باد نخ دار

مهم نیست که چقدر برای شلنگ مورد نیاز خود هزینه کرده‌اید؛ اگر این محصول در برابر نور خورشید مقاوم نیست، باید فکری برای تغییر شیوه نگهداری یا تعویض آن بکنید. بهتر است از بیرون گذاشتن شیلنگ به خصوص در فصل تابستان اجتناب کنید تا محصول خراب نشود و عمر بیشتری داشته باشد.

فراموش نکنید که پس از هر بار استفاده، موادی که با شلنگ جابه‌جا می‌کنید را از آن خارج کنید تا از رکود در داخل جلوگیری شود. به یاد داشته باشید که شلنگ خود را به درستی بپیچید؛ اگر پیچ خورده و خمیده نگه داشته نشود، بیشتر دوام می‌آورد. شلنگ و کانکتورهای شما باید در زمستان تخلیه و در مکان گرم مانند گاراژ یا سوله باغ نگهداری شوند.

aaligoli
درباره ما
ارسال دیدگاه