بست لوله تأسیسات چیست ؟

بست استیل

بست لوله تأسیسات چیست ؟

گاهی اوقات برخی از پروژه های لوله کشی ساختمان ها به خوبی با محیط اطرافشان سازگار نمی شوند و حتی در اثر تماس با آب یا نوع نامناسب فلز امکان از بین رفتن تدریجی آنها نیز وجود دارد. در این صورت نیاز است این سیستم ها را با یک فاصله از دیوار یا سقف نصب کنند که برای این منظور از بست لوله تأسیسات یا همان ساپورت تاسیسات ( ساپورت لوله ) استفاده می شود.

در اصل ساپورت تاسیسات یا همان بست لوله تأسیسات جداسازی و آویزان کردن لوله ها را به طور ایمن امکان پذیر می کند. با این حال، در زمان استفاده از این ابزار کاربردی بایدها و نبایدهای مهمی وجود دارد که در ادامه به آن می پردازیم. همچنان با شرکت بست کالا همراه باشید.

کاربرد بست کمربندی

شما می توانید برای پشتیبانی صحیح از سیستم های لوله کشی ، برقکشی در ساختمان ها و سایر پروژه ها خود از انواع محصولات شرکت بست کالا همچون ساپورت تاسیسات، ساپورت لوله ، انکر بولت و سینی کابل در اصفهان استفاده نمایید. محصولات این شرکت شامل ساپورت های پیش ساخته ، ساپورت تاسیسات ، ساپورت لوله ، چسب کاشت میلگرد ، انکر بولت ، سینی کابل و غیره برای انواع صنایع و پروژه های بزرگ و کوچک شما در نظر گرفته شده اند. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

بست لوله تاسیسات در اصل تکیه گاه های فلزی هستند که دور لوله را می بندند. آنها معمولاً از دو قطعه فولادی خم شده تشکیل می شوند که می توانند در اطراف قسمتی از محیط بیرونی لوله شکل بگیرند. هنگامی که آنها را با پیچ و مهره در اطراف لوله ها محکم می کنید عمر سیستم های لوله کشی را به طور قابل توجهی افزایش خواهید داد.

بست لوله تاسیسات یا ساپورت لوله می تواند برای مهندسانی که نیاز به لوله کشی در اطراف اشیاء یا سطوح ناسازگار دارند بسیار مناسب باشد. زیرا این بست ها می توانند لوله ها را بدون اضافه کردن موانع فیزیکی، عایق کنند. آنها همچنین از سیستم لوله کشی به خوبی پشتیبانی می کنند و لوله ها را از تاب خوردن، افتادگی، لرزش و شکستن در امان نگه می دارند. با این حال استفاده از بست لوله تأسیسات و نصب صحیح آنها نیاز به مهارت و تجربه دارد.

برخی از کاربردهای بست لوله تاسیسات به شرح زیر است:

برای بستن و تثبیت خطوط لوله مختلف چه در ساخت و ساز و چه در صنایع یا ساختمان و غیره استفاده می شود.
به ارائه خدمات سریع، ایمن و اقتصادی در نصب سیستم لوله کشی کمک می کند.
برای طیف وسیعی از کاربردهای بست طراحی شده است.
این ابزار برای تعلیق خطوط لوله سرد یا گرم با بار سنگین با عایق کم یا بدون عایق ایده آل هستند.
این بست ها برای فشار زیاد و یکنواخت در اطراف لوله استفاده می شود و نشتی را به حداقل می رساند.
بست لوله شوک را جذب می کند، لرزش را کاهش می دهد و صدا را در سیستم های لوله کشی کاهش می دهد.
از آنها می توان در برنامه های کاربردی در دمای بالا استفاده کرد.

دستورالعمل نصب بست لوله

بست لوله باید مستقیماً بعد از اتصال رزوه ای یا کوپلینگ لوله نصب شود که به نوبه خود از اتصالات در برابر لرزش محافظت می کند.
خم ها در خط باید در دو طرف خم لوله بسته شوند.
خط لوله باید مستقیماً قبل و بعد از هر دریچه درون خطی بسته شود.
نصب مناسب پیچ های بست بسیار ضروری است.

مراقب فاصله بین لوله ها و بست لوله باشید:

در حین نصب، مهم است که مطمئن شوید لوله ها خیلی شل یا خیلی سفت نیستند. شل شدن لوله ها باعث آویزان یا خم شدن آنها می شود که می تواند منجر به سایش و شکستگی گردد. فاصله توصیه شده بین لوله و بست لوله اغلب به وزن لوله بستگی دارد. همچنین، در نظر داشته باشید که لوله‌ها می‌توانند با گرم شدن یا سرد شدن منبسط و منقبض شوند.

سازنده ساپورت لوله معمولا نموداری با محدودیت بار و دستورالعمل استفاده برای هر محصول به مشتریان می دهد. با این وجود اگر همچنان سوالی دارید حتما با فروشنده تماس بگیرید. اگر در زمینه خرید ساپورت تاسیسات سوالی دارید با ما در ارتباط باشید.

بست استیل
بست استیل

مراقب فلزات باشید

استفاده از بست لوله تأسیسات می تواند راه خوبی برای جلوگیری از خوردگی باشد. این ابزار می تواند به شما کمک کند تا با جداسازی لوله ها، فلزات غیر مشابه را از یکدیگر دور نگه دارید. با این حال، همچنین مهم است که مطمئن شوید بست لوله ی شما از فلزی ساخته نشده است که خود باعث خوردگی لوله شود.

یک راه ساده برای محافظت بیشتر از لوله ها و همینطور بست لوله، افزودن پوشش مناسب بر روی آنها است. به این ترتیب قبل از نصب، شما می توانید از سازنده ساپورت لوله بخواهید که این محصول را به صورت گالوانیزه گرم برای شما تهیه نماید.

بست فلزی چیست؟

پیچ ها را با احتیاط ببندید

وقتی لوله‌کشی را به صورت معلق کار می کنید مهم است که دقت لازم را داشته باشید. زیرا اگر بست ها از کار بیفتند، خطرات زیادی سازه شما را تهدید می کند. یک راه کلیدی برای جلوگیری از این خطرات این است که مطمئن شوید پیچ و مهره ها را با دقت بالایی بسته اید. نه خیلی سفت زیرا ممکن است سازه از هم جدا شود و نه خیلی شل زیرا با لرزش لوله‌ها ممکن است گیره‌های فلزی باز ‌شوند. خوشبختانه، استانداردهای گشتاور برای این کار وجود دارد که می توانید برای نصب درست این بست ها از آن استفاده کنید.

خرید بست لوله تاسیسات با کیفیت

همانطور که گفته شود بست لوله به منظور ساپورت تاسیسات استفاده شده و به طور گسترده تر در لوله کشی سرمایش و گرمایش ، برق و گاز ، آب باران و فاضلاب کاربرد دارد. این بست ها با استفاده از مواد مختلف همراه روکش گالوانیزه یا بدون روکش ساخته می شوند و در پیکربندی های مختلف با بودجه های گوناگون در دسترس هستند.

بهترین بست لوله ها دارای مقاومت بالایی در برابر ضربه و شرایط آب و هوایی سخت هستند و هنگام تولید نیز پرداخت های مختلفی روی آنها شده است که شامل استفاده از رنگ ها یا روکش و پوشش های مقاوم بر روی آنها است که ابزار فوق را در برابر حرارت یا خوردگی مقاوم تر می سازد. اگر به دنبال خرید ساپورت تاسیسات ( ساپورت لوله ) هستید همین امروز با شرکت بست کالا تماس بگیرید. این شرکت همچنین تولید کننده چسب کاشت میلگرد ، انکر بولت و سینی کابل در اصفهان است.

انواع بست لوله استاندارد موجود در بازار عبارتند از:

بست لوله چندمنظوره(لوله های آب مصرفی و…)–CST
بست لوله فاضلابی – CPW
بست لوله چنگکی – CGS
بست لوله عایق دار– CBI
بست لوله کرپی – CUB
بست اسلایدر – CCS
بست لوله آتش نشانی کلویس ( رکابی ) – CCH
بست لوله دو پایه برای بارهای سنگین – CSS
بست لوله اتش نشانی گلابی شکل – CSH
بست لوله بارهای سنگین تک پایه – CBP
بست لوله فیکس پوینت – CFP
بست کانال دایره ای – CRD

بست فلزی تایوان چه ویژگی هایی دارد؟

همچنین هنگام خرید بهترین بست لوله باید معمولا به این ویژگی ها توجه نمایید:

سادگی استفاده از آن
امکان نصب آسان
قابل تنظیم در محدوده کوچک
برخورداری از ظاهر خوب
ظرفیت دمایی که به پوشش روی آن بستگی دارد.
مقاومت بسیار بالا در برابر ضربه
جذب شوک
ارتعاش میرایی
کمک کاهش سر و صدا
گشتاور سنگین

معرفی بست دوقلوی کیپر

aaligoli
درباره ما
ارسال دیدگاه