کاربرد بست های لوله

بست کمربندی

کاربرد بست های لوله

در این مقاله قصد داریم به بررسی و کاربرد بست های لوله بپردازیم. با ما همراه باشید.

کاربردهای بست لوله که معمولاً گیره ها یا کلیپس های لوله و گاهی اوقات بست های زینتی نامیده می شوند، اتصالات ساده هستند که در بسیاری از تنظیمات مربوط به نصب و راه اندازی به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند.

بست های لوله، براکت های دایره یا نیم دایره ای هستند که گاهی اوقات دارای یک بست فنری می باشند که در هنگام انتخاب درست در اطراف کانال لوله یا کابل نصب می شوند.

به هر سطح یا دایره ای که در امتداد آن لوله در حال اجرا می باشد (یا از طریق یک براکت آویزان و یا به طور مستقیم) پیچ و مهره میشود.

به این ترتیب لوله به صورت کاملا محکم در محیط نگه داشته می‌شود و در سرتاسر طول اجرای آن پشتیبانی می شود و به این صورت برای نصب یک راه‌ حل قابل اطمینان و بدون دردسر را تضمین می‌کند.

به هر تعداد تره یا زمینه که بخواهید متصل شوید، نگهداری و پشتیبانی از لوله ها و کابل ها در امتداد زیر لب ها و دیوارها با پیدا کردن سبک و اندازه مناسب بست های لوله نباید مشکلی داشته باشید.

بست کمربندی چیست؟

بهترین انتخاب بست لوله برای کار معمولاً بستگی به تعداد انگشت شماری دارد که مهمترین آنها عبارتند از:

چه فضا و چه قطری در طول اجرای کامل برای دستیابی به حمایت مناسب مورد نیاز است؟

اینکه در کجا و چگونه نصب می شوند؟

انواع بست های لوله

بست های پایه دار در همه سایزها
بست های گاز (ویژه علمک های شرکت ملی گاز ایران)
بست های بدون پایه و پایه دار با روکش های عایق پلاستیکی
بست های بدون پایه (به صورت پایه اتیلن و خم آهنی با رنگ کوره ای)
بست های بدون پایه و پایه دار استیل و گالوانیزه (بدون روکش و با روکش)
بست های چدن با آبکاری زرد و پایه تسمه ای ثابت (سیانوری)
بست های اسپید-زرد
بست های آویز T با تسمه ثابت بدون روکش و با روکش
بست های یک طرفه با ضخامت های مختلف
بست های کلاچ- رابط لوله های فاضلاب چدن
بست های کلمب دوتکه با جنس استیل و گالوانیزه با ضخامت های مختلف
بست ویکتولیک
بست های خارجی بدون روکش و باروکش در سایزهای مختلف و کیفیت بالا
بست های لوله مناسب لوله کشی
بست های لوله برای لوله کشی از متداول ترین انواع بست های مورد استفاده در فضاهای کاری و منزل جهت نگهداری قطرهای مختلف خط لوله به صورت ایمن و منظم در مکان هستند.

بست های لوله برای زهکشی

این بست های لوله که گاهی اوقات براکت ها یا بست های غلافی نامیده می شوند می توانند شامل اتصال برای تامین کانالهای فاضلاب به عنوان یک بخش از سیستم زهکشی و لوله کشی داخلی و همچنین مجموعه‌ای از کانال های جمع آوری آب باران باشند.

دقیقاً مانند برنامه های مربوط به لوله کشی، انتخاب کردن درست این بست ها برای شغل های مختلف مستلزم دانستن دقیق شکل و قطر بستی است که برای نگه داشتن محکم لوله کاری شما در مکان مورد نظر خود به آنها نیاز دارید.

کاربرد بست های لوله از جنس استنلس استیل

بست های لوله از جنس استنلس استیل در هر شرایطی اعم از: در معرض قرار گرفتن رطوبت، اکسیداسیون یا به طور کلی شرایط محیطی سخت مورد استفاده قرار می گیرند، مناسب هستند.

مقاومت بالا و استحکام بست های لوله از جنس استنلس استیل باعث عدم تخریب ساختاری و عدم تغییر رنگ آنها شده و در نهایت به عنوان یک گزینه طولانی مدت و قابل اعتماد مورد استفاده قرار می گیرند.

برخی از عناصر می توانند باعث به وجود آمدن مسائل طولانی مدتی برای بست های لوله با جنس استنلس استیل شوند، مخصوصاً زمانی که به مدت طولانی در معرض مقادیر اندک مواد معدنی و نمک ها قرار می گیرند.

 

بست استیل
بست استیل

 

کاربرد بست های لوله از جنس پلاستیک

در بسیاری از مواردی که یک درجه از انعطاف پذیری مورد نیاز است، این بست ها بهترین گزینه هستند.

از جمله برای کابل کشی که ممکن است نیاز به جایگزین و حذف در زمانهای مختلف داشته باشید.

بست های پلاستیکی برای مقاومت در برابر رطوبت و طیفی در کاربردهای مختلف در فضای باز و از دیگر ویژگی‌های دوام بالا به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرند.

برای مثال بیشتر بست های مدرن از جنس PP/uPVC هستند به طیف وسیعی از خطرات بالقوه مثل شوک حرارتی، تغییر رنگ UV و هدایت الکتریکی به طور گسترده مقاوم هستند.

بست فلزی چیست؟

کاربرد بست های لوله از جنس مس

بست های لوله مسی شباهت بسیاری به لوله های مسی دارند و جهت استفاده در سیستم های لوله کشی داخلی نیز مناسب هستند.

اگرچه این بست ها به عنوان یک فلز چکش خوار شناخته شده در سیستم‌های لوله‌کشی نسبتاً سخت مورد استفاده قرار می گیرند با آب واکنش نشان می دهند و مورد استفاده کرده قرار گرفتن در سیستم های لوله کشی در طول سال ها غیررسمی هستند و خنثی باقی می مانند.

بست های لوله از جنس مس در برابر رطوبت خورده نمی شوند بنابراین برای دهه های طولانی خوب باقی می ماند.

خواص حرارتی عالی مخصوصاً از لحاظ رویارویی با انقباض و انبساط مداوم که این موضوع به طول عمر آنها در سیستم‌های آب سرد و آب گرم بیشتر کمک می کند.

بست فلزی تایوان چه ویژگی هایی دارد؟

انواع مختلف متریال بست های لوله برای چه کارهایی مناسب تر هستند؟

برای بست های لوله تقریباً به همان تعداد متریال مختلف در قطر ها و سیستم های نصب مختلف وجود داشته و مورد استفاده قرار می گیرند.

سایزهای مختلف بست لوله چه کاربردی دارند؟

برای استفاده از بست های لوله برای نگه داشتن کابل ها و یا کانال ها در هر برنامه، یکی از اولین تصمیمات مهم این است که بدانید از چه قطر و چه سایزی برای چه نوع کاربردی استفاده کنید.

معرفی بست دوقلوی کیپر

در این مقاله به بررسی کاربرد بست های لوله و تمامی موارد مربوط به آن پرداختیم. با تشکر از همراهی شما.

aaligoli
درباره ما
ارسال دیدگاه